استقبال پر شور اهالی نوجه ده از کاروان شهدا

 کاروان پیکر سه تن از شهدای گمنام با استقبال پر شور اهالی نوجه ده وارد شهرستان نمین شد.

به گزارش نوجه ده نیوز به نقل از مهر، امروز جاده اردبیل – نمین با عطر حضور شهدای اردبیل زیبایی خاصی به خود گرفته بود و مردم استقبال کننده به همراه جمعی از نیروهای نظامی و بسیجیان از نخستین ساعات روز در خیابانهای شهر نمین برای استقبال از شهدا آمده بودند.

کاروان شهدا در راه رسیدن به شهر نمین نزدیک به یک ساعت میهمان مردم روستای "نوجه ده" از توابع شهرستان نمین شدند روستاییان به مانند سالهای هشت سال دفاع مقدس در پذیرایی از میهمانان گلگون کفن خود شور و شعف خاصی داشتند.

فضای معنوی پیچیده در روستای نوجه ده لحظات خاطره انگیز زیبایی را برای اهالی این روستا به ارمغان آورده بود بعد از اجرای مراسم استقبال و نوحه خوانی کاروان شهدا به جمع مردم فرهنگی نمین که بیشتر آنها از سایر روستاهای اطراف به استقبال آمده بودند، پیوست.


گفتنی است، پیکر مطهر این شهدا که بین 19 الی 24 سال سن دارند و به ترتیب در عملیاتهای خیبر، در جزیره مجنون و والفجر 8 به شهادت رسیده اند، قبل از ظهر فردا طی مراسمی در پارک آزادگان این شهر واقع در جنب شهرداری به خاک سپرده می شود.شرکت کنندگان در مراسم استقبال از شهدا، خاکسپاری سه تن از شهدای گمنام در این منطقه را عامل خیر و برکت دانسته و خواستار عمل به آرمانهای شهدا شدند.

مراسم شبی با شهدا در مسجد جامع این شهر بعد از نماز مغرب و عشاء همزمان با مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) برگزار می شود.

/ 1 نظر / 14 بازدید
دیار

شهادت پایان نیست، آغاز است، تولدی دیگر است در جهانی فراتر از آنکه عقل زمینی به ساحت قدس آن راه یابد.