دیدار با مشاهیر نمین

دیدار با دانشمند و عالم فرهیخته ایران و اردبیل

حضرت آیت الله میر فخرالدین موسوی ننه کرانی

در ارتباط با مصاحبه با مفاخر و مشاهیر نمین ملاقاتی با شخص آیت الله موسوی ننه کرانی در تهران و در منزلشان داشتم...

ایشان فردی عالم و متبحر در عرصه علوم دینی و تاریخ بوده و چندین کتب تألیف نموده اند.زندگی بسیار ساده ای داشته و در کهنسالی نیز تحقیق و مطالعه را کنار نگذاشته و کتب مختلفی در دست تألیف دارد ولی قلب رنجوری از ناشرین و عدم علاقه مردم به مطالعه دارد.ایشان می فرمایند که متأسفانه در این زمانه کسی به علم و فرهنگ ارزشی قائل نیست و به پژوهشگران و محققین فرصت ظهور و خود نمایی نداده اند .

از تالیفات، تحقیقات و نگارشات بسیار این محقق گرانقدر، همین بس که صاحب کتاب ارزشمند تاریخ اردبیل و دانشمندان هستند که به واسطه تألیف و نگارش کتاب فوق، اردبیل به تمام مردم کشورهای مختلف به خوبی و روشنی معرفی شده است به طوریکه این کتاب، ایشان را در زمره بارزترین اقلیم شناسان و مردم شناسان و شاخص ترین فرد در شناساندن اردبیل و نواحی مختلف آن نموده است.

در این تصویر ایشان یکی از کتاب های تألیفی اشان را به من نشان می دهند که با گذشت چندین سال هنوز انتشار نیافته است.(معرفی۳۱۳ تن از یاران امام زمان (عج) در قالب مضامین شعری)

سخن بسیار داشته و در آخر آیت الله موسوی ننه کرانی یکی از کتابهایش را به رسم یادگار به بنده اهدا نمودند،که برای بنده افتخار و ارزش بسیاری بود.

ولی بنده با غم و اندوه با ایشان خداحافظی نمودم،ناراحتی من از عدم توجه به مشاهیر روزگار است،مفاخری که در نزدیکیمان هستند ولی ما از علم آنها بهره نبرده و حتی آنها را خانه نشین نموده و توجهی به این دانشمندان نمی نمائیم.

باشد که روزی فرا رسد که از مشاهیر دیارمان تجلیل شایسته بعمل آوریم...

دلنوشته ای از علی حقی

/ 5 نظر / 14 بازدید
عظیمی

پیامبر اکرم(صلى الله علیه و آله) فرمود: دانش، دوست مؤمن است و خرد، راهنماى او. كار، سرپرست او و بردبارى، وزیرش، شكیبایى، فرمانده سربازان اوست و مدارا، پدرش و نرم خویى، برادرش .

محمد سلمانی

ساختمان جدید الاحداث آموزش و پرورش دارای سطح زیربنای 1801 متر مربع در هر طبقه و در سه طبقه در کنار خیابان امام خمینی روبروی فرمانداری شهرستان نمین جنب مقبره پیر بدر الدّین قرار گرفته و دارای 24 اتاق ،سالن پذیرایی و سخنرانی به مساحت 200 متر مربع که به عنوان نماز خانه هم استفاده می شود . این ساختمان از محلّ اعتبار استانی در سال 69 -1368 ساخته شده است . مهر دبیر خانه که در تاریخ 1327 شمسی روی آن حک شده است ، تاریخ تأسیس مدیریّت آموزش و پرورش را در نمین نشان می دهد . از آن تاریخ تا 1356 دفتر فرهنگ نمین که بعد ها به آموزش و پرورش تبدیل شد به صورت نمایندگی اداره آموزش و پرورش اردبیل دایر می شد و از همان تاریخ در زمان آقای سیّد فضلعلی دریادل تبدیل به اداره شد . این وضعیّت تا تاریخ 15/4/1383 پابرجا بود تا اینکه در تاریخ یاد شده و ریاست آقای حاج مالک غفاری اداره آموزش و پرورش به مدیریّت آموزش و پرورش شهرستان نمین ارتقا یافت .

خانمی

سلام واقعا خوب بود انشااله روزی برسد که کمی جلوتر عکس بندازی

سولماز

اولین وبسایت رسمی شهرستان نمین راه اندازی شد http://www.salamnamin.com/ وبسایت رسمی/خبری "سلام نمین" به عنوان مرجعی برای معرفی شهرستان نمین، اطلاع رسانی درباره ی آن و همینطور تهیه و ارائه ی مقالات و موضوعات مرتبط با شمال غرب کشور، تاریخچه، فرهنگ، هنر، صنعت، گویش و تمدن این گلشهر فرهنگی (نمین) حیات یافته است. پروژه ی "نمین من" با هدف گسترش اطلاعات جامعه نسبت به شهر فرهنگ و ادب -نمین- و اهداف بومی دیگر در سال 88 کلید خورد و وبسایت حاضر حاصل تلاش دوستان و همکاران زیادیست؛ لیکن در سایه ی تلاش های تحقیقاتی، فنی و مدیریتی تیم تحریر رشد مینماید. این لطفا تو اولین پستت بزار تا تبلیغ بشه

علامه ذوالمعارج نورانی اردبیلی

باسلام لطفا لوگوی وبلاگ مارادرسایت عرشیتان قراردهید ومانیز اماده تبادل لینگ میباشیم تشکرازاینکه مطالب جالب میذارید مطالب طبی رادربزرگترین دائره المعارف طب اسلامی علامه نورانی بخوانید