روستای نوجه ده نمین در پرداخت زکات روستای نمونه شهرستان نمین شد

روستای نوجه ده نمین برای دومین سال پیاپی روستای نمونه شهرستان نمین در پرداخت زکات شد. 

 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری مسوول ستاد زکات نمین گفت: امسال اهالی خیر این روستا برای دومین سال پیاپی در پرداخت زکات پیشگام بوده و با اختصاص 12 تن گندم و پرداخت پنج میلیون و 500 هزار ریال پول نقد به عنوان زکات رتبه اول پرداخت زکات شهرستان نمین را به خود اختصاص داده اند.وی گفت: زکات جمع آوری شده از این روستا صرف حمایت از خانواده های نیازمند و فقرای این روستا می شود.
وی اظهار داشت: جمع آوری زکات امسال شروع شده و طی روزهای اخیر بیش از 40 تن گندم به ارزش 145 میلیون ریال از کشاورزان منطقه به عنوان زکات جمع آوری شده است.
وی با بیان این که کل زکات جمع آوری شده از شهرستان نمین در سال گذشته یک میلیارد و 510 میلیون ریال بود از پیش بینی افزایش دو برابری زکات این شهرستان در سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا سیدتقی دریتیم فرماندار نمین نیز در این مراسم از همت والای اهالی روستای نوجه ده تقدیر کرد و از اهالی سایر روستاهای شهرستان نیز خواست با الگوگیری از اهالی مومن این روستا در پرداخت زکات و حمایت از نیازمندان روستایشان بیش از پیش تلاش کنند.

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا                 

/ 1 نظر / 54 بازدید
الناز

باسلام این دفعه می خوام خسته نباشبد روبه همه ی کشاورزان بگم که باوجود بی توجهی ها،زحمت همه ی مردم رومیکشن.انشالله خدا بافضل ورحمتش روزیشون رو هرسال هزاربرابر کنه.