بیوگرافی نوجه ده

نوجه ده سرزمین اجدادی ما می باشد.

جزء روستا های تاریخی و صنعتی شهرستان نمین است.(واقع در استان اردبیل)

این روستا در نزدیکی پلیس راه اتوبان اردبیل - تهران واقع شده است و همچنین دو شهرک صنعتی در نزدیکی روستای نوجه ده بنا شده و باعث رونق روستا شده است.

امکانات روستا:آب ـ‌ برق ـ تلفن ـ مرکز مخابرات(پست بانک - ICT روستایی)  ـ گاز ـ خانه بهداشت ـ مدارس ابتدایی و راهنمایی و مهدکودک(بهزیستی) ـ دهیاری - مسجد ـتاکسی تلفنی ـ فروشگاه مواد غذایی - نانوایی و ....

آثار تاریخی روستا : پل تاریخی نوجه ده قدمت  این پل به دوره قاجاریه می رسد و بتازگی(سال 1385) توسط اداره میراث فرهنگی اردبیل مورد بازسازی قرار گرفته است و این پل تاریخی زیبایی خاصی به روستا بخشیده است.

بزرگترین کارخانه نساجی در خاورمیانه(سبلان پارچه اردبیل) و کارخانه های ذوب آهن اردبیل ، تراکتورسازی اردبیل ، آجرسفال اردبیل و ... در آنجا واقع شده اند.

این وبلاگ متعلق به انجمن خبری نوجه ده می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

پیشنهاد میکنیم از این روستای تاریخی دیدن نمائید.

شعار ما :

نوجه ده نیوز ، نیاز امروز

/ 3 نظر / 10 بازدید
اصغر

عی جان از اینکه می بینم جوانانی مثل شما برای مشلات روستا اقدام می کنند به شما ها می بالم.امیدوارم روزی روستی نوجه ده رو از اینکه هست بهتر ببینم. من امروز وقتی که می خواستم تو گوگل ببینم ایا از نوجه ده چیزی ژیدا می شه یا نه سراغش اومدم. از اینکه دیدم علی جان وب سایتی در مورد نوجه ده درست کردند حوشحال شدم.بعدا بازم میام قربانت اصغر

اصغر

ای خوشا ای از عشق تو دیوانگی گم شدن در پیله پروانگی گم شدم در خود که پیدایت کنم قصه امروز و فردایت کنم